Klimatyzacja

O Klimatyzacjach

Klimatyzacja kojarzy nam się z możliwością ochładzania wnętrza domu w upalne letnie dni. Tymczasem jej zastosowanie jest szersze. Oprócz usuwania ciepła, można, bowiem także dzięki klimatyzacji regulować wilgotność powietrza w pomieszczeniu oraz ogrzewać je, gdy jest zbyt chłodno. Klimatyzator może również poprawić jakość powietrza w naszym domu. Gdy mieszkamy w zanieczyszczonej okolicy, w pobliżu fabryki lub w centrum dużego miasta, będziemy mieli w domu czyste powietrze, pod warunkiem, ze zastosujemy w naszym klimatyzatorze odpowiednie filtry.

Niezwykle istotne jest dobranie odpowiedniego urządzenia. Doboru systemu i mocy chłodniczej dokonuje się przy użyciu programów komputerowych. Obecnie produkowane klimatyzatory mogą mieć bardzo rozbudowane funkcje. Możliwe jest, więc np. szybkie chłodzenie powietrza, tryb nocny pracy, w którym urządzenie pracuje znacznie ciszej niż w dzień – skierowanie strumienia chłodnego powietrza w określone miejsce. Tymi funkcjami oraz, oczywiście ustawieniem parametrów pracy można sterować zdalnie pilotem. Nowością są klimatyzatory, którym wydaje się polecenia za pośrednictwem SMS-ów. Dostępne są urządzenia pozwalające na klimatyzowanie całego domu lub tylko pojedynczych pomieszczeń. Do niedawna urządzenia w tej drugiej grupie były niezbyt estetyczne. Teraz się to zmienia, pojawiły się, bowiem klimatyzatory ścienne, które wyglądają jak obrazek lub lustro weneckie.

Klimatyzacja

Niewiele osób potrafi powiedzieć, czym różni się klimatyzacja od wentylacji. A różnica wynika z celu, jakiemu ma służyć instalacja. Zadaniem wentylacji jest zapewnienie takiej ilości świeżego powietrza dostarczanego do pomieszczenia, aby zapewnić z jednej strony wymaganą ilość powietrza do procesu oddychania, z drugiej wystarczającą ilość powietrza dla urządzeń zainstalowanych w domu, kotłów lub podgrzewaczy wody. Natomiast klimatyzacja w domu jednorodzinnym służy do zapewnienia komfortu cieplnego osobom w nim przybywającym, czyli warunków dobrego samopoczucia. Mało kto zdaje sobie sprawę, co się na te warunki składa, dopóki nie zostaną przekroczone pewne wartości: temperatury powietrza w pomieszczeniu, wilgotności względnej, prędkości ruchu powietrza w otoczeniu człowieka oraz poziomu zanieczyszczeń w postaci pyłów i zapachów

Podstawowym zadaniem systemu klimatyzacji jest zapewnienie dobrego samopoczucia i zdrowia użytkowników. Dlatego dbamy o to, aby oferowane przez nas rozwiązania wyróżniały się wysoką jakością oraz były optymalnie dostosowane do indywidualnych wymogów i potrzeb odbiorców.

Wykorzystujemy najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne w dziedzinie wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. Nasi specjaliści gotowi są służyć klientom radą podczas procesu projektowania. Za każdym razem pomagają dostosować urządzenia do konkretnych wymogów. Bazujemy na podzespołach najlepszych producentów takich jak: Panasonic SAMSUNG, czy LG. Zapewniamy profesjonalny system obsługi klienta, obejmujący doradztwo, sprzedaż oraz obsługę pogwarancyjną - serwis.

Nasza firma jest przedsiębiorstwem, które posiada zaplecze techniczne oraz personalne na bardzo wysokim poziomie i jest w stanie zapewnić wykonanie usług dla bardzo wymagających klientów. O jakości naszych usług świadczą referencje potwierdzone przez naszych kontrahentów.

Masz pytania?